12 Маловідомих фактів про Україну

1. Улюблена літера “П”

Найбільш уживаною літерою українського алфавіту є літера “п”. На неї починається найбільше слів. Найменше використовуються літери “ф”, “ї” и “ґ”.

2. “Ой, ходить сон коло вікон”

Одну із найвідоміших пісень у світі – Summertime – Джордж Гершвін написав під впливом колискової “Ой, ходить сон коло вікон” у виконанні Українського Національного хору.

3. Макдональдс

Третій найбільш відвідуваний Макдональдс у світі знаходиться у Києві, біля залізничного вокзалу. Цей заклад неодмінно потрапляє у п’ятірку найбільш людних Макдональдсів світу. Минулого року тут зробили більше 2-х мільйонів замовлень.

4. Метро

Станція метро “Арсенальна” у Києві – найглибша у світі і вона знаходиться на глибині 105 метрів під землею. Станцію побудували однією із перших, у 1960-ому році, у безпосередній близькості від будівлі парламенту. За деякими даними, у тунелях біля “Арсенальної” є таємні сховища для політичної верхівки.

 

5. “Ще не вмерла Україна”

Українській гімн складається всього із шести рядків – чотирьох куплетів и двох приспівів. Інші куплети гімну, створеного поетом Олександром Чубинським і композитором Михайлом Вербицьким, не були затверджені, оскільки є не зовсім політкоректними (“Станем, браття, в бій кривавий від Сяну до Дону” – маються на увазі претензії на території Росії та Польщі).

6. Найбільша “Мрія”

Українці, а саме конструкторське бюро Антонова, розробили літак із найбільшою вантажопідйомністю у світі – Ан-225 “Мрія”. Спочатку він проектувався для транспортування космічних кораблів. Наразі “Мрія” виконує комерційні вантажні перевезення.

7. Конституція Орлика

Першу у світі конституцію сучасного вигляду написав українець Пилип Орлик у 1710-ому році. У день свого обрання гетьманом він представив козацькій раді “Пакти і Конституції прав та вольностей Війська Запорізького”, по-суті – договір між новообраним гетьманом, козаками та всім українським народом.

8. Щедрик

Одна з найбільш відомих у світі різдвяних пісень – це “Щедрик”, народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем.

Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas

9. Без ядерної зброї

Україна – єдина країна світу, яка за власною ініціативою відмовилася від ядерної зброї. Відбулося все у 1994-ому році. На той момент у нас було 1652 ядерні боєголовки і третій у світі ядерний потенціал після Росії та США. Боєголовки віддали Росії, пускові шахти знищили. У відповідь Україна отримала гарантії безпеки від ядерних держав.

10. Шевченко

Українському поетові Тарасу Шевченко встановлено близько 1200 пам’ятників по всьому світу. Більшість із них знаходиться на західній Україні. Невідомо, кого в Україні більше – Шевченка чи Леніна, оскільки ні комуністична партія, ні Мінкульт обліку вождів уже не ведуть.

11. Найстародавніше поселення Homo Sapiens

Найстародавніша відома ученим мапа, а також найстародавніше поселення Homo Sapiens знайдено в Україні, у селі Межиріччя Рівненської області. Їм 14,5-15 тисяч років. Мапу вибито на кістці мамонта.

12. Найбільший келих

Офіційний рекорд Гіннеса: нещодавно українці створили найбільший у світі келих для шампанського – на 56,25 літрів. Як пити шампанське з такого келиха – невідомо, однак ми все одно молодці!!!

 

Джерело: https://life.pravda.com.ua/society/2011/08/22/84347/

Post Author: admin